Autors: Uģis Polis - "Radiodeju" programmu direktors - 1992.gads.
Un iesākumā bija... MASS MEDIA (tā rakstīts vizītkartē) no Vācijas Indulis Bilzēns, kas 1987.gada Mākslas dienās uz Latviju atveda īstu Rietumu diskžokeju - WESTBAM. TAS notika Poligrāfiķos. Ainars Mielavs un Roberts Gobziņš, kas tolaik vēl nebija EASTBAM, RAPoja, uz Rietumu diskžokeju atnākusī mākslas publika snobiski rauca degunus, vietējie diskžokeji, arī es to vidū, daudz no redzētā un dzirdētā nesaprazdami ar speciālistu intonāciju cits citam teica: "Jāāā.." (Izrunājot "ā", balss iet uz leju).
"Radiodejas" logo
1989.gada sākumā ar Jāni Kraukli kā pirmie padomju (ģeogrāfiskā nozīmē) dīdžeji iegādājāmies profesionālos pasaules diskotēkās visbiežāk lietotos atskaņotājus TECNIKS SL 1200 (Da White korekcija: TECHNICS SL 1200). Jūnijā Mežciema motostadionā notika līdz tam kaut kas nedzirdēts – četras dienas ilgais pirmais pasaules lenšu žokeju čempionāts, kurā piedalījās ne tikai DJ no 18 PSRS pilsētām, bet arī viņu kolēģi no Vācijas, Holandes un Anglijas.
Septembrī – pirmā turneja Rietumos. Berlīnē, klubos SWING CAFE, UFO, CHA-CHA un TURBINE ROSENHEIM.
1990.gadā – pirmā European DJ & Music Convention, kurā 2000 DJ, klubu īpašnieku, skaņuplašu ražotāju un citu deju mūzikas darboņu vidū Austrumeiropu pārstāvēja tikai Latvijas DJ Uģis Polis un Jānis Krauklis. Turpat arī notika pirmā uzstāšanās Eiropas DJ čempionātā, sniedzot paraugdemonstrējumu ar lenšu magnetofoniem.
1991.gada aprīlī – piedalīšanās pasaules DJ čempionātā Londonā. Pusgadu vēlāk notika turneja pa Holandes klubiem un raidstacijām. Decembrī – desmit dienas Madridē, Spānijā, ietekmīgāko deju mūzikas biznesmeņu sabiedrībā.
1992.gada 30.aprīlī plkst. 19 UIV diapazonā pa vilni 68,93 MHz sāka skanēt ne tikai Baltijā, bet arī visā bijušajā PSRS pirmā dīdžeju raidstacija – “Radiodejas”. Tās dibinātāji – dīdžeju Uģis Polis, Jānis Krauklis un Aldis Kušķis.
Pirmais jautājums, ko visi uzdod,
– kur ņemat naudu?
– No savām ne pārāk pilnajām dīdžeju kabatām.
– Vai savs radio ir labs bizness?
– Pagaidām tas vispār nav bizness.
– Kāpēc jūs to darāt?
– Tāpēc ka izdarīt to, ko līdz tam neviens nav varējis, sagādā daudz lielāku gandarījumu, nekā apziņa, ka esi nopelnījis vairāk naudas nekā citi. Un, ja tas tiek darīts labi, gan jau būs arī nauda.
"Radiodejas" avīze - izgriezums
Es atbildu par to, KAS ik vakaru laikā no plkst. 18 līdz 24 skan “Radiodejās”. Šobrīd tā galvenokārt ir deju mūzika ar īsiem komentāriem. Dīdžeji spēlē prieka pēc. Ziņu aģentūra BNS piegādā starptautiskā ziņas (prieka pēc).
41. vidusskolas žurnālistikas klases audzēkņi tāpat prieka pēc sagatavo ziņas, kas varētu būt interesantas mūsu klausītājiem, par cenām puķu tirgū, kafejnīcās, interviju ar puišiem Vērmanes dārzā par tematu – vai kautiņš šovakar arī gaidāms – utt. Es gribētu panākt, lai “Radiodejas” klausītos ne tikai tāpēc, ka tās piedāvā labu mūziku, bet arī tāpēc, ka tās runā par ikvienam saprotamām un aktuālām, kaut arī šķietami ikdienišķām un parastām lietām. Pat ja dzīvojat ārpus Rīgas, jūs varat sekmēt “Radiodeju” attīstību, informēdami mūs par notikumiem, kas jums šķiet interesanti, piedāvādami tematus intervijām utt. Dīdžeji visā Latvijā! Nevienam no jums netiks atteikts, ja piezvanīsit man izteiksit vēlēšanos izmēģināt savus spēkus pie “Radiodeju” mikrofona. Maija beigās sāks skanēt arī “Radiodeju” tirgus, lai palīdzētu tiem, kas vēlētos pirkt, pārdot vai mainīt visdažādāko stilu deju mūziku, sākot ar valšiem un beidzot ar tehno (techno).
Visi, kas darbojas vakara un nakts industrijai! “Radiodejas” ir ļoti ieinteresētas, lai Latvijā attīstītos kvalitatīva nakts-dzīve, kuras neatņemama sastāvdaļa ir arī dejas. Tāpēc gaidu arī jūsu zvanus. Ja vēlāties sadarboties, zvaniet pēc plkst. 14 un vaicājiet pēc manis, ja gribat sniegt informāciju, - tad pēc plkst. 17 ikvienam, kas pacels klausuli. Tālrunis – 280698.
“Radiodeju” programmu direktors
Uģis Polis