Synthesis Music Media

DJ Jānis Krauklis par DJ-91

Keywords: Jānis Krauklis, DJ 91, Dīdžejs 91, Uģis Polis, Radiodejas, MC Uncle U, Latvian Beat
Iepriekšējais raksts | Nākamais raksts

Autors: Andris Kozlovskis /Žurnāls "Draugs"/ - 1992. februāris.


Pērnruden Rīgu dimdināja "Dīdžejs-91". Tie, kas bija kādā no daudzajām diskotēkām, droši vien gribēs uzzināt, kā šis pasākums noritēja, skatoties ar tā rīkotāju acīm.

Mans sarunu biedrs ir Jānis Krauklis.

Kas bija "Dīdžejs-91"?
- Šo projektu izveidoja, lai gada laikā Latvijā parādītu, ko mēs spējam, kāds ir mūsu līmenis, kā mēs izprotam jauno mūziku, kā mēs jauno mūziku gribam pasniegt cilvēkiem.

Kas tie "mēs" ir?
- Esam četri žokeji - es, Uģis, Raimonds un Modris. Citiem vārdiem DJ Jans, Uģis Polis, DJ RIMA un Mr. TAPE.

DJ Jānis Krauklis
Jānis Krauklis

Kādēļ Uģis Polis ir bez titula?
- Viņš vēl nav izdomājis sev pietiekami pieņemamu skatuvisko vārdu.

Tātad pasākumā piedalījās četri "mēs"!
- Nē. Mums līdzi brauca MC UNCLE U un grupa "Dvēsele", un ik pa brīdim pieslēdzās arī EASTBAM. Turnejas beigās vēl pievienojās divi puiši no Grobiņas, grupa SCALP.

Kādi iespaidi?
- Jāsaka, sāpīgi. Mūsu darba stils ir tāds, ka lielākoties spēlējam HOUSE MUSIC un jaunos deju mūzikas stilus. Ja zālē nav 300 cilvēku, kas veidotu kaut kādu gaisotni, tad strādāt ir ļoti grūti, un cilvēki paši jūtas neomulīgi.

Kurā vietā bija visatsaucīgākā publika?
- Ļoti laba informētība un orientēšanās jaunajā mūzikā bija Liepājā, bez šaubām, arī Rīgā un Jelgavā pie studentiem. Kur aktīvi notiek diskotēkas un tiek spēlēta jaunā mūzika un kur galvenais ir nevis iedzeršana un pamīcīšanās, bet gan dejošana, tur viss ir kā pieklājas: cilvēki ir aktīvi un dejojoši, un nekādas domstarpības nerodas.

Tev kā DJ noteikti ir kāds vismīļākais gabals?
- Es spēlēju kādas divdesmit dziesmas, kuras man visas ir ļoti mīļas. Ļoti patīk TECHNO stils. Tā ir mūsdienīga mūzika ar akcentētu ritmu, kas radīta ar skaitļotāju. Šajos skaņdarbos visi instrumenti spēlē ritmu. Šī mūzika galvenokārt radusies Holandē un Beļģijā. Kā piemēru varu minēt gabalu, kurš saucas "Anastasija", un kuru izpilda grupa T99.

Pirms pāris gadiem Latvijas radio ēterā izskanēja tavs gabals "Visbīstamākais kukainis". Vai vairāk neko neesi darījis šinī jomā?
- Tas bija eksperiments. Gribēju pamēģināt pārtaisīt dziesmu tā, lai tā kļūtu dejojamāka. Paliku ļoti neapmierināts ar galarezultātu, bet par turpmāko darbību šajā virzienā man nebija īstas skaidrības. Šobrīd jaunas dziesmas netaisu, bet palīdzu to darīt Modrim Skaistkalnam un "Dvēselei", tur darbojos kā tehniskais inženieris.

Vai tu gribētu, lai tavi dēli vēlāk arī kļūst par DJ?
- Protams. Bet ko var gribēt? Mēs visi lolojam kaut kādas cerības. Gribam, lai būtu mākslinieki, lai būtu godīgi cilvēki, bet principā, es gribu, lai mani bērni nodarbotos ar to, kas viņiem visvairāk patīk. Mans vecākais dēls labprāt braukā man līdzi, palīdz kravāt aparatūru, to saslēgt. Atzinās, ka gribot kļūt par gaismotāju. Viņam patīk zīmēt, ir ļoti laba krāsu izjūta. Es visādi veicinu dēla māksliniecisko attīstību. Vai viņš gaismos diskotēku, vai strādās teātrī, to rādīs dzīve. Bet, ja viņš gribēs nodarboties ar autosportu, lūdzu! Došu naudu, lai pērk mašīnas un dauza tās.

Uģis pērn intervijā "Draugam" teica, ka jums ir padomā palaist savu raidstaciju. Cik tālu šī iecere ir pavirzījusies uz priekšu?
- Varu pateikt, ka radio būs, un būs ļoti drīz. Raidīsim ultraīsviļņos.

Paldies! Gaidīsim raidstaciju izejam ēterā.


Iepriekšējais raksts | Nākamais raksts
Uz visu RAKSTU sarakstu | Back to the News page
free counters

Copyright: Da White (1998 - present)

Last modified Tuesday, 05th March, 2024, 08:12pm