Synthesis Music Media

Artclub izdevums - Deju Mūzikas Festivāls 91 (preses sleja)

Keywords: Latvian Beat, Artclub, Tapeart, Radiodejas, Uģis Polis, MC Uncle U, Mr. Tape, DJ Rima
Iepriekšējais raksts | Nākamais raksts

Autors: SIA "Artclub" /"Deju Mūzikas Festivāls 91" - (preses sleja)/ - 1991. g.


Padomju varas gados dejas kā atpūtas veids tika gandrīz iznīcinātas. Runa nav tikai par diskotēkām. Arī mūsu vecākiem, vecvecākiem, jaunākajiem brāļiem vai māsām dažreiz vēl arvien nav kur iet padejot. Nav mūsdienu deju kultūras pat vienkāršākajā un elementārākajā līmenī. Šo robu aizpildīt nenogurstoši cenšas Uģis /The Godfather/ Polis, Modris Skaistkalns /Mr. TAPE/, Raimonds Kamzols /DJ RIMA/, Jānis Krauklis /DJ YAN/, Roberts Gobziņš /EASTBAM/, Uģis Kārkliņš /MC UNCLE U/, Māris Ozoliņš... Rūpējoties par savas nodarbošanās – spēles mākslas pilnveidošanu, pēdējo triju gadu laikā Latvija ir iepazīstināta ar pilnīgi citām, jaunām deju mūzikas tradīcijām un dejas izpausmes veidu. Un šobrīd, ja kāds jautātu par Latvijas dīdžeju paveikto, katram būtu ko atbildēt un pastāstīt, - tur es eju padejot, jo tur skan laba mūzika...

Deju Mūzikas Festivāls 91

Lieliskās EASTBAM un Rietumu DJ WESTBAM sadarbības rezultātā ir radušies vairāki ieraksti firmas „LOW SPIRIT” (Berlīne) studijā, kuri ir iekļauti WESTBAM platēs un skanējuši Vācijā gan dažādās aptaujās, gan deju zālēs.

Šī sadarbība 1989. Gadā rada iespēju noorganizēt Latvijā 1. PSRS RAP čempionātu, 1. PSRS DJ čempionātu un 1. PSRS un Pasaules TJ (lenšu žokeju) čempionātu, kurā dīdžeji Modris Skaistkalns un Raimonds Kamzols pirmo reizi DJ pasaules dod iespējas uzzināt par sevis izkopto TAPEART – miksēšanas mākslu, izmantojot divus lenšu magnetofonus.

Saprotot to, ka ar sasniegto nevar un nevajag samierināties, Latvijas labākie DJ sāk pieteikt sevi pasaulei, viens otru atbalstīdami un apvienodamies spēcīgā komandā, viņi sāk pierādīt, ka spēj radīt interesi par sevi un savu māku arī Rietumos, ļaujot noteikt savas prasmes līmeni un attīstību, kura, kā izrādās, ir augsta. Tas rada ieinteresētību no ārzemju DJ un masu mēdiju puses, ar kuru palīdzību paveras iespēja uzstāties Vācijā, Holandē, Anglijā, nodrošinot aktuālas deju mūzikas informācijas ieplūšanu Latvijā, reizē arī pašiem apskatot un izzinot, kā notiek dejas citur. Rezultātā sākas modernās deju kultūras popularizēšana Latvijas deju klubos.

Daudzi no mūsu DJ ir lieliski organizatori, kuri Latvijas deju mūziku ir popularizējuši visās iespējamās vietās un formās: gan radio, gan TV, gan presē, protams, ar citu žurnālistu palīdzību, gan dzīvajos koncertos, diskotēkās, DJ festivālos, akcijās, DJ koncertturnejās, tādējādi atbalstot un veicinot arī pārējo Latvijas DJ attīstību.

Un visbeidzot – lieliskais TAPEART sniegums MR. TAPE izpildījumā 1991. gada aprīlī 1. Pasaules DJ čempionātā Londonā – pēc kura ārzemju deju mūzikas pasaule un masu mēdiji vairs nešaubās par Latvijas DJ profesionalitāti un izaugsmes līmeni.

Deju Mūzikas Festivāls 91

Bet vai pašmāju publika redz, dzird un dejo sava „praviešu orķestra” pavadījumā?

Latvija ir iepazinusi nepārtrauktas un plānveidīgas DJ spēles (visa 1991. g. garumā) ar Latvijas labāko diskžokeju koncertturnejas palīdzību, kura publikai ļāvusi dejot ne tikai Latvijas teritorijā, bet arī pat Pēterburgā. Par vērā ņemamu panākumu, manuprāt, tomēr jāuzskata arī fakts, ka dažu dīdžeju veidotas dziesmas (EASTBAM, MC UNCLE U, DJ RIMA) piedalās „MIKROFONA” un citu republiku mūzikas aptaujās. Tas, protams, ir arī zināms sasniegums pašu popularizētajai mūzikai.

Ar katru gadu parādās jaunas formas, personības, izpildītāji, jaunas dziesmas un šīs kustības turpinātāji, kas liecina par to, ka viņu ieguldītā enerģija nav bijusi veltīga. Ticam, ka tas tomēr ir tikai starts, kurš ir diezgan veiksmīgs. Tāpat kā, piemēram, WESTBAM viesošanās šeit pāris gadus atpakaļ, dāņu vai citu dīdžeju spēles šeit nav nejaušība. Un tieši Deju Mūzikas Festivāls ir jauns un reizē arī pirmais solis, lai konstatētu Latvijas deju mūzikas noieto posmu Latvijā, lai apvienotu visus Latvijas deju mūzikas pārstāvjus, izpildītājus, grupas, diskžokejus, TV un RADIO pārraides u.c. masu mēdijus kopējam darbam un sadarbībai šīs kustības labā, šīs kustības koordinācijai un veiksmīgai attīstībai, kā arī, lai kaut nedaudz kopā mēģinātu pavirzīties uz priekšu.

Deju Mūzikas Festivāls 91

DMF – Tie būs svētki Latvijas dejotājiem un deju mūzikas pasaulei!

Kad mēs būsim kopā, mēs būsim stipri, jo katrs no mums ir tikai daļa no tā, kas varam būt mēs visi kopā. Arī dejā.

Ar cieņu un cerībā uz ilgu sadarbību – firma „ARTCLUB”.

DMF 1991 - lapa 4 DMF 1991 - lapa 5
Izdevums DMF, Artclub, 1991.


Iepriekšējais raksts | Nākamais raksts
Uz visu RAKSTU sarakstu | Back to the News page
free counters

Copyright: Da White (1998 - present)

Last modified Tuesday, 05th March, 2024, 08:12pm