Synthesis Music Media

Klubā "DEPO" tiks spēlētas "Vecās plates" (2004.g.)

Keywords: klubs Depo, club Depo, DJ AG, DJ Raitis
Iepriekšējais raksts | Nākamais raksts

Autors: Apollo.lv / - 2004. g. 05. augusts, links: www.apollo.lv


Klubā "DEPO" tiks spēlētas "Vecās plates"

2004 gada 06. augustā klubā «DEPO» tiek rīkots pasākums «Vecās plates», kurā pazīstami un sevi pierādījuši DJ-i spēlēs savas vecākās plates.

Pirmais pasākums «DEPO» notika 2. aprīlī, un tajā tika piedzīvota Latvijas dj kustības krustēva Jāņa Kraukļa atgriešanās. Šoreiz savas vecās plates spēlēs diskžokeji Nikotīns un Bogdan Taran, kuri piedalījās arī pirmajā pasākumā, kā arī JACKMASTER«G», AG un RAITIS, DMI 3, SAMSONS.

Savas diskokarjeras abi tagadējie miksa meistari AG un RAITIS sāka tīneidžera vecumā 80. gadu beigās vēl kā lenš-žokeji («tape-jockeys») — cita starpā, tas bija laiks, kad visā pasaulē sākās deju mūzikas un dj-mākslas uzplaukuma vilnis. Latvijā tolaik «viļņa virsotnē» bija tādi vārdi kā Jānis Krauklis, Uģis Polis, Roberts Gobziņš aka EastBam, Modris Skaistkalns aka Mr. Tape, Raimonds Kamzols aka DJ Rima, Ojārs Rancāns u. c.

AG un Raitis ir vieni no nedaudzajiem tālaika diskžokejiem, kas joprojām ir «lietā» un aktīvi turpina šīs mūzikas un dj-inga tradīciju. Pāreja no lentām uz plašu spēlēšanu notika jau 90-tajos, AG nopietni ar to sāka nodarboties 1994. gadā, kad kļuva par rezidentu nu jau leģendārajā klubā «PANNA», tad arī pamazām sākta personīgās plašu kolekcijas veidošana.

Raitis plates sāka pirkt 1995. gadā, un 1996. gada pavasarī tika nospēlēts pirmais publiskais «vinila sets».

Iespējams, ka abiem pieder viena no lielākajām (ja ne lielākā) deju mūzikas (no Hiphop/Funk/Soul/Disco līdz House un Electro) plašu kolekcijām Latvijā, tās papildināšana joprojām ir procesā, pie kam paralēli jaunajai mūzikai joprojām tiek meklētas un iegādātas arī «klasiskās vērtības»; jāpiemin, ka abi, atšķirībā no daudziem citiem, šo deju mūzikas klasiku ne tikai «noliek plauktā», bet mēdz arī visnotaļ bieži — ja to atļauj deju party atmosfēra — spēlēt arī savos parastajos setos, tādā veidā izglītojot publiku un dodot iespēju sajust šīs mūzikas «saknes».

DMI 3 savas pirmās plates iegādājās 1996. gadā, pēc tam, kad kopā ar savu kompanjonu no apvienības «TRUDNO N-Tone» iegādājās atskaņotājus «Technics 1200».

Tolaik vinila atskaņotāji dīdžejošanai Rīgā bija retums, tāpēc pie abiem bieži ciemojās citi dīdžeji, tai skaitā arī Bogdan Taran, kuram pirmās iemaņas ierādīja N-Tone. Sākotnēji Dmi 3 aizrāvās ar techno, bet paralēli iegādājās arī citu dejas stilu plates, tādu kā UK garage, disco and jazzy house, deep un tech house. Arī šobrīd Dmi3 paralēli jaunāko relīžu iegādei, pērk arī vecu, jau par klasiku kļuvušu deju mūziku — 70. gadu disko & funk, acid house un 80. gadu sinti pop, tāpat arī retus trekus, kuri tika izdoti minimālos daudzumos.

DMI 3 par sevi saka: «Var teikt, ka esmu īsts Vinyl Junkee, vienmēr cenšos iegādāties man iepatikušos skaņdarbu tieši vinila formātā. Esmu ticis pie gandrīz visām vecajām platēm, kuras kādreiz vēlējos iegādāties, vienīgā plate, kuru vienmēr esmu gribējis, bet nekur neesmu atradis, ir klasiskais 90. gadu sākuma acid house — NEW COMPOSERS «SPUTNIK». Vienīgais pazīstamais cilvēks, kam tā ir — Jānis Krauklis, tā nav pat pašiem autoriem NEW COMPOSERS.» Plates no savas kolekcijas, kurā jau ir vairāk par 1000 eksemplāriem DMI 3 un N-Tone nepārdod un nemaina, tādēļ droši var apgalvot, ka DMI 3 tiešām spēlēs vecas plates. DMI 3 pasākumam «DEPO» ir sagatavojis speciālu setu no jau aprobētiem 1997.–2001. gada acid house, UK garage un tech house trekiem.

JACKMASTER«G» kā dj plates spēlēt sācis relatīvi nesen — pirmie seti tika nospēlēti 1999. gadā, taču interese par deju mūziku radās jau krietni senāk — 90. gadu sākumā, kad viņš sāka apmeklēt skolas diskotēkas dzimtajos Līvānos, kurās spēlēja DJ RAITIS — tieši tur viņš iepazinās ar house, kas turpinājumā kļuva par īstu aizraušanos, līdz vēlāk noveda arī līdz pašai plašu griešanai. JACKMASTER«G» dīdžeja rokrakstu var raksturot ar tādu jēdzienu kā «Roots House», t. i. house, kas ir maksimāli tuva šīs muzikālās tradīcijas aizsākumiem 80. gadu Čikāgā un Ņujorkā — nevis tikai enerģisks «bum-bum» vai «progresīvs klabings» bez jelkāda dziļāka satura — bet gan: Music For Your Mind, Body & Soul. Lielu viņa fonotēkas daļu veido Amerikas ceļojuma laikā iegādātās hausmūzikas «Zelta Perioda» (~1986–1993) plates, kas veido tiešām izcilu, var pat teikt ekskluzīvu kolekciju.

Pirmās plates DJ Samson iegādājās 1993.gadā no A. Matvejeva — «Panna», «M808», «Pulsee» — īpašnieka, braucot kopā «Superdejās» senajos 90-os, daļa plašu ir nākusi arī caur SCALP zēniem, no J. Kraukļa, M. Skaistkalna. R. Kamzola rokām. Pārtijā «Vecās Plates» DJ Samson piedāvās 90. gadu hip house ritmus — house ar rīmēm, kas īpaši populāri bija 90. gadu sākumā.


Iepriekšējais raksts | Nākamais raksts
Uz visu RAKSTU sarakstu | Back to the News page
free counters

Copyright: Da White (1998 - present)

Last modified Tuesday, 05th March, 2024, 08:12pm