Synthesis Music Media

Uģis Polis par Modra Skaistkalna uzstāšanos DMC World 1991

Keywords: Uģis Polis, Modris Skaistkalns, DMC World, Jānis Krauklis, Radiodejas, Mr. Tape
Iepriekšējais raksts | Nākamais raksts

Autors: The Room / - 2011. g. 19. decembris, links: www.theroom.lv


2011. gadā apritēja 20. gadi kopš Latvijas dīdžejinga pionieri un mūsu deju kultūras revolucionāri tiešākajā vārda nozīmē, - Jānis Krauklis, Uģis Polis un Modris Skaistkalns devās uz Pasaules DJ čempionātu DMC World 1991 Londonā.

DMC 20 Years

Tolaik Latvija vēl bija padomju Latvija un elektroniskā deju mūzika pie mums tikai spēra savus pirmos soļus, tādēļ Jāņa Kraukļa, Uģa Poļa un Modra Skaistkalna jeb tajā laikā Mr. Tape mērķtiecība skatoties no šodienas skatu punkta škiet patiešām unikāla un cienījama visos veidos.

Uģis Polis un Jānis Krauklis, 1989.gada vasarā Rīgā noorganizēja pirmo (un diemžēl tā arī vienīgo) Pasaules Lenšžokeju Čempionātu (pēc analoģijas ar DMC World DJ Championship), kurā saprotamu iemeslu dēļ piedalījās tikai dalībnieki no dažādām PSRS malām. Par čempionāta uzvarētājiem kļuva Modris Skaistkalns (aka Mr.Tape) un Raimonds Kamzols (aka DJ Rima), bet 3. – Oļegs Svešņikovs no Kuibiševas (tagad Samaras).

Jānis Krauklis un Uģis Polis
Jānis Krauklis un Uģis Polis

Čempionāta žūrijā ir LOW SPIRIT – GANG ar WESTBAM priekšgalā, viņi arī uzstājas ar paraugdemonstrējumiem un spēlē nakts pārtijās. Abi puiši 1990.gadā kopā ar EastBam devās “viesizrādēs” uz Vāciju, bet pēc apmēram pusotra gada Modris piedalījās septītajā DMC Pasaules Diskžokeju Čempionāta finālā Londonā. Šodien daudziem tam ir grūti noticēt. Taču fakts, Modris Skaistkalns DMC World 1991 Londonā uzstājās, miksējot uz lenšu magnetofoniem, jeb tautā saucamajām Bobinām (no krievu valodas), kas pašiem DMC čempionāta organizatoriem bija kaut kas…. neredzēts. Viņš gūst nedalītu publikas atzinību un pārējo dalībnieku apbrīnu. Ko pēc šiem 20.gadiem par toreiz piedzīvoto saka Uģis Polis.

Uģis Polis ”European Hit Radio” vadītājs ”Domāju , ka Lolitas Rozes grāmatā „Dejas ar suņiem” vajadzētu būt plašākam stāstījumam par šo braucienu, jo grāmata tika rakstīta ja nemaldos 95.gadā, kad visas detaļas vēl bija svaigā atmiņā. Manā, Jāņa Kraukļa un Modra dzīvē tas noteikti bija īpašs notikums ar n-tajiem padomju cilvēku piedzīvojumiem Londonā. No šodienas skatu punkta , kad esam ES valsts ar brīvu ceļošanu un kad katrs var būt DJ, vispār ir grūti saprast tā brauciena jēgu un Modra uzstāšanās nozīmi. Taču rezultātā mēs atbraucām mājās ar 2 atskaņotājiem (pateicoties Kraukļa uzņēmībai un neatlaidībai, jo viņš no mums 3 bija vienīgais, kurš tolaik runāja angliski, viņi tika piespiesti izpildīt savu solījumu uzdāvināt Modrim tos atskaņotājus) ar kuriem tad arī pēc būtības sākās plašu DJ-ju kustība Latvijā.”

Uģis Polis
Uģis Polis

Savā ziņā 1991.gads kļuva par “Lenšu Mākslas” visu laiku augstāko virsotni – Mr.Tape rādīja savu mix-showu uz vienas skatuves kopā ar tādiem “monstriem” kā modernā turntablisma (jeb –“atskaņotāju mākslas” – kad dīdžejs kļūst par kaut ko vidēju starp mūzikas virtuozu & cirka mākslinieku) pamatlicēju Njujorkas DJ Q-BERT (diemžēl gan – ārpus konkursa, jo žūrija beigu beigās nolēma, ka ar “nestandarta aparātiem” nevar piedalīties kopējā sacensībā).

“Viņi sev atklāja lenšu magnetofonu un es viņiem atklāju tā iespējas…” (vēlāk Modris Skaistkalns sacīja intervijā žurnālam “Pilsēta” (29.4.1991)).


Mr. Tape (jeb Modris Skaistkalns) 1991. gadā Pasaules DJ čempionātā / DMC World 1991 - Mr. Tape

The DMC World DJ Championships, kurš pirmo reizi notika 1985. gadā joprojām ir pasaules lielākais DJ meistarības čempionāts, kurš ik gadu norisinās dažādās disciplīnās un pulcē dīdžejinga meistarus no visas pasaules. DMC – tā ir organizācija, kura ir palīdzējusi praktiski visām nozīmīgākajām personām šodienas elektroniskajā deju mūzikā. Vienā no pirmajiem DMC čempionātiem, DJ-Art pasākumos slavenajā Royal Albert Hall Londonā ir uzstājušies gan Public Enemy, gan Run DMC. Savu karjeru ar piedalīšanos DMC DJ Championship, uzsāka savulaik arī Carl Cox, kur viņam arī tika dota pirmo reizi iesauka The Three Deck Wizard. Dave Seaman nodibināja savu leiblu Stress Records tieši priekš DMC, lai dotu jaunajiem talantiem iespēju izdot savu mūziku. Šo sarakstu saistībā ar DMC varetu turpināt…

DMC Logo

www.dmcdjchamps.com

Rakstā izmantoti autora A.G. fragmenti no publikācijas “Latvian Beat” priekš Juicebox.


Iepriekšējais raksts | Nākamais raksts
Uz visu RAKSTU sarakstu | Back to the News page
free counters

Copyright: Da White (1998 - present)

Last modified Tuesday, 05th March, 2024, 08:12pm